İstanbul Ziyareti

İstanbul Ziyareti

İstanbul Ziyareti

İstanbul geçmişten günümüze kadar kendini güzel sentezlendiği hatta bazı mekanlarında geçmişin tamamen yaşandığı şehirlerimizin en başında gelmektedir.

Metropol şehir olmasıyla beraber çok fazla  tercih edilmesi de bundan dolayı olmaktadır. Sokaklarından akordeon ve sokak muzisyenlerinin sesleri yükselirken ağaç dallarını çiçekler ve kuş cıvıltıları donatarak adeta büyülenirsiniz. İstanbul’un sokak lezzetleri birden çok medeniyete içinde bulundurarak ev sahipliği yapmıştır. Caddelerinde bu lezzetler yenir ve en güzel şiirler de İstanbul manzarasında yazılır. Seyahat rotanızda İstanbul’u gezmek istiyorum diyenler için düzenlediğimiz yazıda o kadar çok aklınızda yer edinecek e unutulmayacak rotalar önereceğiz ki, 3-4 gün konaklamanız isteyeceksinizdir. İstanbul’nun tarihi ve görsel güzelliği ile baş döndüren konforunda dilerseniz deniz manzarası dilerseniz de şehir manzaralı odalarda rahatlıkla kalma imkanı bulacaksınız. Konaklanan İstanbul, bu kadar güzel sokakları ile bir o kadar anlamlı ve tarih kokarken gelin sizleri Mersin Seyahat hizmetlerimizle bu şehrin meşhur adresleri ile tanıştıralım.

Eminönü

İstanbullu akrabalarınız veya çevrenizden duyduğunuz ‘Burada pahalı Eminönü’nden alırız’ diyerek belirttikleri yer tamda burasıdır. Eminönü içerisinde bulunan Arnavut kaldırımlı sokakları, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’nın Osmanlı’nın tarihinin izlerini barındıran mistik görüntüdeki zarafeti sizi etkilerken, tabi ki Eminönü Balıkçılarının sunduğu meşhur balık ekmek kültürünü de mutlaka denemelisiniz. Durağınız Eminönü olacaksa eğer mutlaka aç gelin ki Osmanlı tarihinin esintisini alarak motifleriyle süslenmiş sandallarda balık ekmek ve turşu ikilisinin tadına bakmak isteyebilirsiniz. Sonrasında lokmacılar ile muhteşem tatlar deneyerek, Osmanlı macunu ve alışverişinizi sonuna kadar samimiyetli yapabileceğiniz caddeleri de keşfedeceksiniz.


Dolmabahçe Sarayı

Bir zamanlar Osmanlı tarihinde gemilerinin demirlendiği alan olarak kullanılan Dolmabahçe Sarayı sonrasında Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayıp hayata gözlerini yumduğu İstanbul’un en duygu manevi değerlere sahip duygu yükü ve ihtişamlı sahiline sahip mekanlarından biri olamaktadır. Müze haline getirilmiş olan sarayın içerisinde bulunan cafeler de gördüğünüz harika manzaraya karşı keyifle çay içip manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Köklü tarihimizin şanlı kurucusu Atatürk’ün yaşadığı yeri görmek gezi kapsamında oldukça tarihi bilgilenmenizi de bize sağlayacaktır.


Fatih Korusu

Eski adıyla Otağtepe diye bilinmekte olan korudan Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi Köprüsü’nün zarafetlerine bizzat ziyaret ederek şahit olabilirsiniz. İstanbul misafirlerinin fotoğraf çektirmek veya manzaranın güzelliğini doya doya izlemek için geldikleri uğrak noktalardan biridir.

Beyoğlu- Taksim- İstiklal Caddesi

Birbirinden ayrılması imkansız gibi olan bu 3 meşhur caddeyi tek çatı altında toplamamızın sebebi eğlence mekanlarının adresi olarak kalplerinde barındırmalarıdır. İstanbul’a gelip taksim cafelerinde oturmamak veya Beyoğlu’nun salaş hali içerisindeki o asil hava ambiyansını içinize çekmemeniz olmazdı. Hem Taksim cafelerinde oturma keyfini yaşarken hem de burada bulunan birçok kiliseyi ziyaret ederek farklı mimari yapılarını da görmüş olacaksınız.


Galata Kulesi

Esfaneye göre aşıkların Galata’ya beraber çıktıklarında bir daha asla ayrılmayacakları rivayetiyle ve tarihi önemiyle yılın her ayında ziyaretçi akınına uğrayan kuleye sizde sevdiklerinizle çıkabilirsiniz. Tarihinde birçok badire atlatarak görünümündeki zarafetini İstanbul’dan esirgememiş olan Galata Kulesi’nde manzara fotoğraflarının en güzeline sahip olacağınıza eminiz.


İstanbul Boğaz Köprüsü

Boğazı iki yanından birbirine bağlayan köprü manzarasının en güzel halini Ortaköy veya Yeniköy mevkilerinden görebilmeniz daha bir ayrı sizi etkileyecektir. Işıl ışıl olan manzarasında akşam yemeği yemenin keyfi masadaki herkesin yüzüne yansıyacaktır. Ortaköy’e gittiğinizde waffle ve kumpir yemeyi de mutlaka unutmamalısınız. Eğer gerçek kumpir sevenlerden iseniz İstanbul’un neredeyse en iddialı kumpirleri bu semtte bulunmaktadır. Patates ve kaşar uyumunu sevenler listelerine manzaranın şıklığını eklediğinde aklınızdan ve damağınızdan silinmeyecek bir tablo sizlerin olacaktır.

Rumeli Hisarı

Osmanlı Tarihi zamanında yapılmış olan kalelerle kaplı Rumeli Hisarı o dönem Anadolu Hisarı’ndan halat çekmek için yapılmış olmaktadır. Tarihte amaca hizmet ettikten sonra da bugün en güzel İstanbul manzarasının izlenebildiği ve Pazar kahvaltılarının edildiği bir mekan olarak karşınıza çıkacak. Pazar sabahınızı Rumeli Hisarı’na ayırmak istediğinizde ne demek istediğimizi oraya gidip muhteşem bir Pazar yaşayarak net bir şekilde anlayacaksınız.


Balat

Zarif ve ihtişamlı tarihi güzelliklerden elde edilmiş boyalı kapılar ve restore edilmiş tahta evlerin arasında kendinizi bulmak isterseniz, Balat renkli yüzünü sizlere mutlaka gösterecektir. Sokak aralarında bulunan birbirinden şık ve kendine ait ambiyansları olan küçücük cafelerde kahvenizi yudumlarken en renkli fotoğraflarınızı oluşturarak harika karelere de sahip olacaksınız. Ayrıca sahilinde bulunan sokak lezzetlerini sevenlere özel nohut pilav ikilisini günün her saati bulunduran salaş ama sevimli bir yapıya da sahiptir. 

İstanbul’un güzelliği ve ışıltısı ile sizde hala etkilenenlerdenseniz Mersin Seyahat ile adım adım keşfetme zamanı. Gezmek ve görmek kültürel zenginliğimizi artırmak kendimize hediye edebileceğimiz en güzel aktivitedir. Sizde İstanbul’da şimdi olmalıydım diyorsanız hiç düşünmeden biz evde yokuz diyerek tatilinizi başlatmalısınız.  

Bu Site Alt Yapısı İle Hazırlanmıştır
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nıinceleyebilirsiniz.