Gerçek Bir Mutluluk Deneyimi

Gerçek Bir Mutluluk Deneyimi

Gerçek Bir Mutluluk Deneyimi


Kendimizi de mutlu edebilmek için yapabileceğimiz çok şey var. Bize heyecan ve mutluluk veren, seyahat etmek te bunlar arasında en sevdiğimiz olabilir.


Neden seyahat ederiz?
Neden bu fikir aklımıza düştüğünde bile ruh halimiz adeta bir çiçek bahçesine dönüşür? Seyahat etmenin ruha olan faydaları o kadar çok ki farklı coğrafyaları ve kültürleri içinde barındırdığı dünyayı, tüm gücüyle düşündükçe kucaklayası geliyor insanın içinden.  Seyahat etmek, insanın en harika deneyimlerden biridir. Bunu çoğu insan böyle düşünür. Kendimize yaptığımız en güzel yatırımdır seyahat etmek. Gez, gör ve yaşa..
 
Bize dayatılanın aksine, farklı şehirleri ziyaret edip değişik kültürleri tanıdığınızda tek bir doğrunun olmadığını görebilirsiniz. Seyahat etmek bakış açımızı genişletir, ufkumuzu açar. Farklılıklara tahammülümüz artar ve dahası çeşitlilikten beslenen insanlar haline geliriz. Düşünsenize, her şey ve herkes aynı olsa idi yaşadığımız dünya çok sıkıcı bir yer olabilirdi.
Belki, bu seferki yolculuğunuz Mersin Seyahat ile ama aslında her yolculuk kendinize…
 
“Seyahat etmek özgürlüktür.” diye boşuna dememişler. Kendinizi keşfetmenin en güzel yollarından biri, yeni yerlere gitmek, seyahat etmektir. Günlük hayatın stresinden, yorgunluğundan, hele ki günümüz toplumundaki iş streslerinden uzak kalabilmek için mükemmel bir tercihtir seyahat etmek. Çünkü böylece seyahat ederken, günün yorgunluklarından da bir nebze uzaklaşmış olursunuz.
Elbette Mersin seyahat hizmetlerimiz ile farklı şehirleri gezerek kültürel zenginlik ve ilginç hikâyeler biriktirmek gibi pek çok şeyi de seyahat ederek hayatınıza dahil edersiniz. Mersin Seyahat ile yolculuğunuza eşlik ettiğimiz seyahatlerden biri, İzmir deneyiminiz sizin için unutulmaz bir yolculuk olacaktır. Bizler sizi tüm olanaklarımızla kültürel zenginliklere ulaştırarak sevdiğiniz seyahat olmaktayız.

İzmir

·  Tarihi Saat Kulesi
Şimdiye dek, fotoğraflarda veyahut kartpostallardan gördüğümüz kadarıyla aşina olduğumuz, İzmir'in adeta simgesi haline gelmiş Saat Kulesi, İzmirlilerin buluşma, turistler içinse fotoğraf çektirme noktası. 25 metre yüksekliğindeki bu kule Konak Meydanı'ndan bulunmaktadır. Günümüze kadar varlığını koruyan bu yapı, Osmanlı mimarisinden de izler taşır. Yılbaşı, Cumhuriyet Bayramı gibi günlerde, İzmirlilerin toplandığı, bir arada kutlama yaptığı meydanı, her gün, günün 24 saati gezebilirsiniz.
 
·  Kemeraltı Çarşısı
Şehrin önemli ticaret merkezlerinden olan İzmir çarşısında; baharatçı, demirci, çivici ve kömürcü işyerlerinin yerine şu an hediyelik eşya mağazaları, sinema, kafeteryalar var. İzmir çarşısına yolunuz düşerse İstanbul'daki Mısır Çarşısı'na benzeyen, “Kızlarağası Hanı” ‘na mutlaka uğrayın ve Türk kahvesi içmeyi unutmayın. Turistlerin de favorisi olan, damla sakızlı Türk Kahvesi tercihimizdir J

·  Konak Pier
Dosdoğru Konak Meydanı'ndan yürüyerek gidebileceğiniz Konak Pier, bölgenin en gözde mekanlarından sadece biri. 18. yy'da Fransız mimar  Gustav Eiffel tarafından tasarlanmış Konak Pier, içerisinde çok sayıda kafe, restoran ve mağaza bulunduruyor. Tam anlamıyla bir kültür merkezi havası taşıyan mekan, bir sinemaya da ev sahipliği yapıyor.

·  Tarihi Asansör
İzmir'in en çok turist çeken noktalarından birisi de Tarihi Asansör’dür. Misafirlerine 58 metrede muhteşem bir İzmir manzarası sunan Tarihi Asansör, Mithatpaşa Caddesiyle Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında yer alıyor. İzmirlilerin "asansör çıkmaz sokağı" dedikleri, adını ünlü sanatçı "Dario Moreno" ‘dan alan sokakta bulunuyor. Dinlenmek ve manzaranın keyfini çıkarmak isterseniz sizin için bu tarihi yapının terasında bir kafe ve restoran bulunmaktadır.

·  İzmir Arkeoloji Müzesi
Konak'taki Bahri Baba Parkı'nın içinde bulunan Müze, Tarihi Asansöre çok yakındır. İzmir Arkeoloji Müzesi’nde İzmir ve çevresinde bulunan binlerce yıllık tarihi eserleri görebilirsiniz. Giriş fiyatı uygun; Müzekart 'ı olanlara ise ücretsiz. Ayrıca Arkeoloji Müzesinin hemen yanında İzmir Etnoğrafya Müzesi'ne de mutlaka görmelisiniz.

·  Balçova Teleferik Tesisleri
Bölge halkının, doğayla iç içe olmak ve piknik yapmak için en çok tercih ettikleri tesislerden biridir. Balçova Teleferik Tesisleri’ne Alsancak'tan kalkan otobüslerle 10 dakikada gidebilirsiniz. Teleferikle yolculuk ise yaklaşık ikibuçuk (2,5) dakika sürüyor. Vardığınız yerde manzaranın tadını çıkarabileceğiniz muhteşem bir seyir terası var. Hem de, ayrıntılara düşkün olanlar için dürbünler de bulunuyor.

·  Ege Üniversitesi Botanik ve Herbaryum Merkezi
Doğaya ve botaniğe düşkünlerin mekanı. Merkezde şimdiye kadar görmediğiniz, hatta adını dahi duymadığınız canlı-cansız pek çok bitkiyi bir arada bulabilir, yeni dünyalar keşfedebilirsiniz.

·  Kültürpark
Şehrin dünyaya açılan kapısı sayılan Kültürpark, İzmir Fuarı'nın olmadığı zamanlarda çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Kültürpark içerisinde Sergi ve konferans salonları, yürüyüş parkurları, hayvanat bahçesi , lunapark, açık hava tiyatrosu ve spor alanları dd bulunan Kültürpark, etkinliklerin olmadığı zamanlarda dâhi İzmirlilerin en çok ziyaret ettiği yer olmaktadır.

Seyahat etmek, öylesine yaşayıp gitmek yerine gerçekten hayal ettiğiniz gibi bir hayatı yaşayıp “Mutlu bir yaşamım oldu.” diyebilmenizi sağlayan önemli bir etkendir. Mersin Seyahat olarak bu dünyadaki en mutluluk veren şeylerden biri olan seyahatin bir parçası olmak bizi çok mutlu ediyor. Siz de Mersin Seyahat ile seyahat hizmeti aldığınıza memnun olun diye tüm ekibimiz ile kalite hizmet ve güvenceden ödün vermeden karıncalar gibi çalışıyoruz.

Bu Site Alt Yapısı İle Hazırlanmıştır
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nıinceleyebilirsiniz.